fbpx

Tvoros montavimas – kaip siekiant gero, dar labiau nepakenkti?

Vienas esminių nuosavo sklypo eksterjero sprendimų – teritoriją juosianti tvora. Turbūt daugelio svajonė yra tvoros montavimas savo jėgomis. Juk tai būtų didelis asmeninis pasiekimas! Tačiau neretai tokie asmeniniai siekiai tik priveda prie pakartotinio tvoros permontavimo ir neplanuotų išlaidų padidėjimo. Tvoros montavimas reikalauja esminių žinių, be kurių Jūsų pastangos gali nueiti per niek, o asmeninį džiaugsmą tektų pakeisti nesėkmės kartumu.

Užkietėjusiam entuziastui, kuris tik ir ieško ką galėtų padaryti savo rankomis, tvoros montavimas gali būti didžiausiu kada atliktu projektu. Tokia patirtis tikrai nekasdienė, todėl net ir turint montavimo žinių, be klaidų galite neapsieiti.

Išskyrėme esminius punktus, kuriuos būtina žinoti prieš pradedant tvoros montavimo darbus, tačiau norime priminti, jog tvoros įrengimas – tai ilgametės patirties reikalaujantis darbas, kurį kruopščiai ir gerai atlikti gali tik profesionalai.

Tvoros statybos reikalavimai

Prieš pradėdami svarstyti tvoros dizainą, susipažinkite su tvoros reikalavimais. Jeigu jūsų teritorija ribojasi su kaimynų sklypu ar valstybės žeme, priklausomai nuo to, kokio dizaino ir aukščio tvoros norite, gali būti reikalingas kaimyno ar savivaldybės leidimas tvorai statyti. Būtina atlikti šiuos namų darbus, mat tvoros permontavimo darbai gali atsieiti kur kas brangiau, nei pats tvoros montavimas.

Tvoros tvėrimo projekto planavimas

Tvoros tvėrimo projektas yra esminis dokumentas, leidžiantis kruopščiai apsvarstyti būtinus veiksmus prieš pradedant tvoros įrengimą, taip pat reikalingų medžiagų ir duobių, skirtų pamatams, iškasti kiekį. Tinkamai sudarytas projektas ir sąmata, leidžia ne tik sutaupyti laiko, bet ir palengvinti darbų planavimą.  Taip pat apsvarstykite ar turite specialius tvorai montuoti reikalingus įrankius. Tvoros įrengimo planą sudaryti ir įgyvendinti gali Gigasta specialistai.

Sklypo teritorijos ribos

Viena didžiausių klaidų – nuosavo sklypo teritorijos tikslių ribų nežinojimas. Atliktas tvoros montavimas tik „apytiksliai“ žinant sklypo ribas, sukels papildomų problemų – gali reikėti tvorą permontuoti, mat ji gali būti pastatyta kaimyno ar valstybės teritorijose. Kad išvengtumėte šios klaidos, pasikvieskite matininką kadastriniams sklypo matavimams atlikti.

Neteisingai montuojami tvoros stulpai

Tvoros stulpai yra esminiai tvoros elementai, užtikrinantys bendrą tvoros tvirtumą, stabilumą ir saugumą. Jiems atitenka svarbi užduotis – tvirtai sujungti tvoralentes ar segmentus į vieną tvoros liniją ir atlaikyti lietaus, vėjo, sniego ar kitų gamtos veiksnių sukeltus intensyvius krūvius.

Tvoros stulpai turi būti sumontuoti bent 60 cm arba trečdalio savo ilgio į žemę, kurioje turi būti sutvirtinami tinkamomis betono ir žvyro medžiagomis. Netinkamai sutvirtinti tvoros stulpai gali neatlaikyti pirmojo stipraus vėjo ir išgriūti. Tvoros stulpų dydis taip pat priklauso ir nuo tvoros svorio – jeigu tvora yra segmentinė, tvoros stulpai gali būti siauresni, jeigu tvora yra sudaryta iš tvoralenčių, tvoros stulpai turi būti tvirtesni.

Komunaliniai vamzdynai ir elektros laidai po žeme

Ypač svarbu išsiaiškinti, ar sklype, kuriame planuojamas tvoros montavimas, yra nutiestos komunikacijos – dujos, elektra, vanduo ar nuotekos. Tvoros stulpams montuoti, yra iškasamos gilios duobės, todėl komunikacijų nežinojimas bei jų pažeidimas, gali sutrikdyti tiekimą tiek jums, tiek kaimynams.

Tvoros montavimas – sunkus ir atsakingas darbas, o siekiant gero, bet nežinant pagrindinių tvoros montavimo darbų, galite tik dar labiau pakenkti sau ir aplinkiniams. Rekomenduojame tvoros tvėrimo darbus patikėti profesionaliems specialistams, o savo laiką paskirti kur kas malonesnėms veikloms.

Planuojate sklypo tvėrimą tvora?

Mūsų komanda pasirūpins, kad viską gautumėte iš vienų rankų: suprojektuosime, patarsime, kokią tvorą išsirinkti, sumontuosime bei pasirūpinsime garantiniu ir pogarantiniu servisu!