fbpx

Reikalavimai tvoros statybai, kai reikalingas kaimyninio sklypo sutikimas

Tvora yra priskiriama prie nesudėtingų statinių, tačiau prieš pradedant teritorijos aptvėrimo darbus, būtina pasidomėti, kokie reikalavimai tvoros statybai yra keliami. Ne visais atvejais Jūsų kūryba galės būti įgyvendinta, mat tvoros statyba yra ribojama teisės aktuose keliamais reikalavimais.

Tam tikrais atvejais, gali būti reikalinga gauti savivaldybės leidimą arba raštišką besiribojančio sklypo savininko sutikimą tvoros statybai. Net ir gautą žodinį kaimyno sutikimą būtina užtvirtinti raštu, mat praktikoje sutinkama atvejų, kada dėl pablogėjusių kaimyninių santykių, yra pateikiami skundai tvoros nugriovimui atlikti.

Kada reikalingas kaimyno sutikimas tvoros statybai?

Keliami reikalavimai tvoros statybai yra apribojami tvoros aukščiu, tankumu (aklinumu) ir kitais konstrukciniais sumetimais. Šie reikalavimai iškeliami tam, kad nebūtų pabloginta situacija besiribojančiame sklype, nebūtų užstojama saulės šviesa bei paviršinių vandenų tekėjimas sklypuose. Tačiau nereikia nerimauti, vieta kūrybinei laisvei tikrai yra palikta.

Pagrindiniai reikalavimai tvoros statybai, kai reikalingas kaimyno sutikimas:

  1. Tvora yra statoma ant sklypo ribos arba tvoros konstrukcijos elementai peržengia sklypo ribą;
  2. Tvoros cokolis (tvoros stulpo apatinė dalis) trukdo paviršinio vandens nutekėjimui iš gretimo sklypo ar laisvos valstybinės žemės teritorijos;
  3. Tvora statoma arčiau nei 1 metro atstumu nuo sklypo ribos nesilaikant insoliacijos reikalavimų.

Insoliacijos reikalavimai

Pirmiausia reikia atsižvelgti į atstumą nuo kaimyninio sklypo. Jeigu norima statyti tvorą arčiau nei 1 metro atstumu nuo savo sklypo ribos, būtina atsižvelgti į insoliacijos reikalavimus.

Insoliacijos reikalavimai užtikrina, kad Jūsų pastatyta tvora neužstos saulės šviesos metamo šešėlio besiribojančiame sklype. Reikalavimai tvoros statybai nurodo, kokio tankumo (aklinumo) tvora turėtų stovėti kiekvienoje sklypo pusėje.

Sklypo šiaurinėje pusėje (tarp 315° ir 45°) stovinti tvora turėtų būti ažūrinė, o jos tarpai sudaryti ne mažiau nei 50% bendro tvoros ploto. Rytinėje (tarp 45° ir 135°) ir vakarinėje (tarp 225° ir 315°) sklypo pusėse stovinčios tvoros kiaurymės privalo sudaryti daugiau nei 25%. Sklypo pietinėje pusėje (tarp 135° ir 225°) stovinčiai tvorai nėra jokių tankumo reikalavimų.

Reikalavimai tvoros statybai, kai norima išvengti kaimyno sutikimo

Kaimyno sutikimo ar savivaldybės leidimo nereikia tuo atveju, kai:

  1. Tvoros aukštis yra žemesnis nei 2 metrai;
  2. Tvora ir jos konstrukciniai elementai yra nutolę nuo sklypo ribos daugiau nei 1 metras.

Dvejoji, kokia tvora turėtų būti statoma tavo sklype?

Tvoros statymo reikalavimai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti painūs. Norėdami gauti konsultaciją, susisiekite su mūsų tvorų ekspertais, atsakysime į klausimus ir patarsime.