fbpx

Ar tikrai tau reikalinga vartų automatika?

stumdomu-vartu-automatika

Pradėjus kiemo aptvėrimo tvora projektą ar jau turint kiemą juosiančią tvorą, vienas pirmų dalykų apie ką susimąstome – vartų automatika. Dar visai neseniai stebinančios automatikos galimybės buvo pasiekiamos tik įmonėms, o dabar tai dažnas pasirinkimas ir privačiuose namuose.

Prieš kurį laiką privačiuose namuose įrengtos sistemos buvo lyg išskirtinumo ženklas, tačiau automatikos galimybėms palietus vis didesnę mūsų gyvenimo dalį, vartų automatika tapo savaime suprantama ir daugelio kieme sutinkama sistema. Ir visai nenuostabu, vartų automatika užtikrina kiemo teritorijos saugumą, taupo kiekvieno mums brangų laiką, o, svarbiausia, užtikrina komfortą. Juk visi siekiame atrasti sprendimų, paverčiančių kasdienybę malonesne ir patogesne, net mažiausiose gyvenimo akimirkose.  

Vartų automatika ir jos tipai

Nusprendus įsirengti vartų automatikos sistemą ir pradėjus paiešką interneto platybėse, nenuostabu, jog gali kilti nemažai klausimų. Priklausomai nuo kieme esančių vartų atsidarymo tipo, vartų automatika yra skirstoma į stumdomų vartų automatiką ir atveriamų vartų automatiką.

Šių dviejų tipų automatika skiriasi ši esmės – atveriamų vartų automatika yra pritaikyta, kai kiemo vartai turi dvi varčias. Stumdomų vartų automatika pasižymi kur kas didesniais pranašumais. Dar prieš projektuojant kiemo aptvėrimo projektą, pravartu pasirinkti stumdomus kiemo vartus, kuriems pritaikoma stumdomų vartų automatika. 

Šio tipo vartų automatika išlaiko didesnių gabaritų vartus, o svarbiausia, toks pasirinkimas taupo vietą kieme. Kam apsunkinti , ar atsidarantys vartai nekliudys kieme stovinčio kito automobilio ar šalia vartų stovinčių žmonių ar daiktų?

Įprastai, skirtinga vartų automatika turi panašų veikimo principą. Ją sudaro pavaros, atliekančios atidarymo ir uždarymo funkciją, bei signalo perdavimui naudojami nuotolinio valdymo pulteliai arba į vartų automatiką įmontuotas GSM modulis. GSM modulis leidžia atidaryti vartus skambučio būdu, o tam, kad ši funkcija veiktų, būtina SIM kortelė.

Vartus valdykite telefono skambučiu ar išmaniąja programėle

GSM modulis yra jungiamas lygiagrečiai vartų atidarymo mygtukui. Šiame įrenginyje yra duomenų bazė, kurioje talpinami vartus galintys atidaryti telefono numeriai. Gaunamo skambučio metu, įrenginys lygina numerį su duomenų bazėje esančiais. Jeigu numeris yra sąraše, vartai atveriami net ir nebūnant šalia vartų, o ši operacija yra nemokama. Jeigu vartai bandomi atidaryti telefono numeriu, kurio nėra sąraše, skambutis yra tiesiog atmetamas ir vartai nėra atidaromi. Tai ypač patogu, mat pultelis gali greitai pasimeti, o mobilųjį telefoną juk visada turime po ranka.

Wi-fi modulis – tai lyg ateities sprendimas, leidžiantis vartus valdyti išmaniuoju telefonu iš bet kurios vietos pasaulyje, naudojantis „Smart Life“, „Google Assistant“ bei „Amazon Alexa“ programėlėmis. Wi-fi modulis yra montuojamas vartų automatikos viduje, o maži padėties sensoriai yra montuojami išorėje automatikos. Šio sprendimo konfigūracija yra išties paprasta – wi-fi modulis veikia per namų wi-fi tinklą, o norint pridėti vartų automatikos valdymą, be vargo tai galite atlikti vos pora paspaudimų programėlėje. Svarbu pabrėžti, jog minėtos programėlės yra nemokamos, o jose taip pat galima valdyti ir kitus automatizuotus namų sprendimus. 

Kodėl pasirinkti?

Sutaupo laiko, mat vartai yra atidaromi per keletą sekundžių, kai tuo tarpu fiziškas vartų atidarymas užtrunka ilgiau ir gali pareikalauti papildomų jėgų. Tai gali būti ypač aktualu senyvo amžiaus gyventojams ar nėščiajai.

Padidina komfortą – lietingą dieną nereikia lipti iš automobilio atidaryti vartų fiziškai, tai galima atlikti paspaudus nuotolinio valdymo pultelio mygtuką, o pasirinkus GSM modulį – telefono skambučiu. Esant minusinei temperatūrai, vartų mechanizmai neužšąla, tad seniau patirti sunkumai bandant atrakinti užšalusią spyną – greitai tampa praeitimi.

Apsaugo kiemo teritoriją nuo nepageidaujamų žmonių įvažiavimo, nes vartų automatikos varikliuose yra įmontuota apsauga nuo vartų atidarymo fiziškai. Vartai užsirakina automatiškai, tad net sukilus stipriam vėjui, galėsite nesijaudinti, jog šie atsidarys ar bus išlaužti.

Nebrangi eksploatacija, mat vartų automatika nereikalauja didelio elektros energijos. Mūsų rekomenduojami vartų automatikos gamintojai užtikrina, jog sąskaita už elektrą neišgąsdins ar nesukels šoko.

Tai pagrindiniai, tačiau ne vieninteliai vartų automatikos privalumai. Savo klientams rekomenduojame tik mūsų pačių išbandytas, ilgametę patirtį sukaupusių gamintojų visame pasaulyje pirmaujančias vartų automatikos sistemas.

Svarstai, koks vartų automatikos sprendimas reikalingas tau?

Jeigu turite daugiau klausimų, kokią vartų automatikos sistemą pasirinkti, susisiekite su mūsų specialistais, atsakysime ir padėsime.