fbpx

Vartų automatika ir kiti kiemo automatizavimo sprendimai, kuriantys komfortą

Mūsų šiandieninė kasdienybė sunkiai įsivaizduojama be automatikos sprendimų – jie mus lydi buityje, viešoje erdvėje ir be abejonės vis dažniau tampa geri pagalbininkai įeigos į kiemą kontrolėje. Žmonės atranda vartų automatiką ir kitų kiemo automatizavimo sprendimų sukuriamus patogumus – įsivaizduojate tą jausmą, kai šaltą žiemą drebantis išlipate iš įšilusio automobilio atidaryti kiemo vartų? Mes nebe! Šiame straipsnyje aptarsime objektyvius patarimus renkantis vartų automatiką ar domofonus, kurie leis numoti ranka visas abejones.

vartų automatika - ka žinoti renkantis?

Vartų automatika skirstoma į atveriamų (varstomų) vartų automatiką ir stumdomų (gembinių) vartų automatiką. Abiejų tipų vartų automatika susideda iš panašių pagrindinių dalių tokių, kaip signalo perdavimo priemonė, valdymo blokas ir, žinoma, pavara. Stumdomų vartų automatika gali išsiskirti dizainu ir techniniais sprendimais, tačiau vartų atidarymo mechanizmas yra panašus – vartai atsiveria dantyto bėgelio, tvirtinamo ant krumpliaračio, dėka. Atveriamų vartų automatika gali skirtis visais aspektais. Įprastai pasirenkama pailgo cilindro dizaino linijinė pavara.

Pasitaiko praktikoje atvejų, kada dėl sklypo reljefo ar kiemo išplanavimo, negalima pasirinkti norimų kiemo vartų ir tuo pačiu vartų automatikos. Todėl vos apsisprendus sklypą apjuosti tvora, patartina konsultuotis su kiemo aptvėrimų sprendimus siūlančiomis įmonėmis, kurių komandą sudaro ir automatizavimo sprendimus diegiantys instaliuotojai.

polisadine tvora su vartu automatika-Gigasta

Išsirinkus vartų automatikos tipą, galima pasiklysti tarp skirtingų gamintojų siūlomų produktų. Patariame rinktis tą modelį, kurio detalės yra pagamintos iš metalo. Metalas užtikrins ilgaamžiškumą, nes yra atsparus temperatūrų skirtumui bei kitiems aplinkos poveikiams.

Vartų automatika ir jos valdymo galimybės

Šiai dienai yra sukurta įvairių ir kiekvieno poreikius išpildančių vartų valdymo galimybių. Galima pasirinkti nuotolinio valdymo pultelį, kuris yra vartų automatikos komplekte, tačiau pastebima, jog šis vartų valdymo būdas ne visada yra patogus. Norint atidaryti kiemo vartus, kas kartą būtina po ranka turėti pultelį, kuris yra mažas ir gali lengvai pasimesti rankinėje ar automobilio salone. Papildomas daiktas, kurį reikia saugoti.

Su šiuo nepatogumu susiduriantiems žmonėms siūlome kitus modernius vartų automatikos valdymo sprendimus tokius, kaip GSM ir WiFi moduliai. Šie moduliai yra integruojami į vartų automatiką lygiagrečiai nuotolinio valdymo pulteliui, todėl veikia užtikrintai ir gerai.

GSM modulio pagalba vartai atidaromi mobilaus telefono skambučio pagalba. Tam, kad ši funkcija veiktų, būtina turėti SIM kortelę. Telefono numeriai, galintys atidaryti vartus, yra patalpinami į duomenų bazę, taip apsisaugoma nuo skambučių iš neatpažintų tel. numerių, neatpažintus numerio – vartai nėra atneriami.

Visiškas šiandieninio, rutiną automatizuoti siekiančio žmogaus, vartų valdymo sprendimas – WiFi būdu valdomi kiemo vartai. Į vartų automatikos korpuso vidų, lygiagrečiai nuotolinio valdymo pulteliui, yra įdiegiamas WiFi modulis, leidžiantis vartus valdyti per mobiliąją programėlę. Šis itin inovatyvus sprendimas leidžia vartus valdyti iš bet kurio pasaulio kampo – valdymui naudojama „Smart Home“ programėlė, kurioje galima valdyti ir kitus namų automatizavimo sprendimus. Plačiau apie vartų automatiką bei jos valdymo galimybes sužinokite kitame mūsų parengtame straipsnyje paspaudę čia.

Ne tik saugus, bet ir patogus durų valdymas domofonu

Nenustebinsime pasakę, jog rinkoje gausu įvairių domofonų, kurių pritaikymas bei įrengimo būdai skiriasi. Svarbu apie šio sprendimo įrengimą nuspręsti dar tvoros montavimo stadijoje – tam, kad domofonas veiktų geriausiai, būtina pravesti laidus. Žinoma, galima pasirinkti domofoną su akumuliatoriumi, tačiau jie reikalauja papildomos priežiūros – būtina kas 3 – 6 mėn. akumuliatorių pakrauti. Taip pat svarbu išsirinkti patikimą prekių ženklą – mes rekomenduojame Dahua prekių ženklo telefonspynes, kurios pasižymi patvarumu, ilgaamžiškumu bei patogiu valdymu. Plačiau apie domofonų skirtumus skaitykite paspaudę čia.

Norite sužinoti, kokia tvoros kaina būtų individualiai jums?

Susisiekite su mumis ir mes jau pirmos konsultacijos metu, atsižvelgdami į jūsų poreikius, atsakysime, kokia tvoros sąmata gali būti.