fbpx

Tvoros kaina – tvorų tipai ir kas sudaro sąmatą?

tvoros-kaina-gigasta

Sklypų savininkai, kuriems rūpi saugumas, privatumas arba paprasčiausiai nori papuošti savo namų aplinką, ankščiau ar vėliau pradeda svarstyti apie tvoros statybą. Vienas pagrindinių ir pirmųjų klausimų, kuris kyla kiekvienam – kiek tvoros įrengimas gali kainuoti? Tvoros kaina priklauso nuo keleto esminių veiksnių, kuriuos šiame straipsnyje ir aptarsime.

Tvoros kaina yra sudaroma iš kelių veiksnių, pagrindinis - tvoros modelis

Nors tvoros kaina svyruoja priklausomai nuo tvoros tipo, laime, jų yra išties įvairių ir išpildančių skirtingus klientų norus – segmentinės tvoros, žaliuzi tvoros, polisadinės tvoros, tvoralenčių tvoros bei kito tipo skardinės tvoros.  Pirmiausia patariame išsiaiškinti ir nuspręsti tvoros viziją bei paskirtį – nuo to priklausys, kokį tvoros modelį pasirinkti.

Norintiems, kad tvora ne tik suteiktų saugumo, bet ir privatumo – patariame rinktis žaliuzi tvoras. Šis tvoros modelis pasižymi unikaliu dizainu – tvora iš abiejų pusių skiriasi. Specialiu sprendimu išdėstyti skardos lankstiniai suteikia galimybę pasirinkti norimą aklinumo lygį. Kiemo išorėje esantys praeiviai gali visiškai nieko nematyti, kas vyksta kieme, kai tuo tarpu jūs, būdamas kiemo viduje, galite matyti kas vyksta už tvoros ribų ir taip jaustis daug saugiau ir ramiau

polisadines-tvoros-kaina-gigasta

Ieškantiems saugumą užtikrinančios, bet tuo pat metu modernumu alsuojančios tvoros, patariame rinktis polisadines tvoras. Tai horizontalių arba vertikalių profilių metalinės tvoros su rėmu, kurių dizainą galima keisti – galite pasirinkti skirtingą tarpų tarp tvoralenčių aukštį ir taip sukurti išskirtinio ir galbūt net unikalaus dizaino tvorą,  kurios aklinumas bus išsidėstęs nevienodai. Tiesa, tokio tipo tvoros kaina gali išaugti dėl pasirenkamo įvairaus tvoralenčių išdėstymo.

Viena pagrindinių tvoros paskirčių – nurodyti sklypo ribas. Būtent šio tikslo ir siekiant, patartina rinktis segmentinę tvorą, nes šios tvoros kaina yra mažesnė nei kitų tvoros modelių. Segmentinės tvoros gali būti pritaikomos įvairiose vietose – nuo sodo sklypų, šunų aikštynų iki stadionų, kuriuose sujungiant skirtingų aukščių segmentines tvoras, jų paskirtis pasikeičia (naudojama stadiono ir jame žaidžiančių asmenų saugumui).

Tvoros kaina gali kisti priklausomai nuo to, kokios kokybės medžiagos yra naudojamos tvoros furnitūros gamybai. Norint, kad tvora tarnautų ilgai ir neprarastų pirminės išvaizdos ilgus metus, būtina rinktis kokybiškas tvoros medžiagas. Paprastai, skarda yra cinkuojama ir padengiama milteliniu dažymo būdu pagal RAL spalvų paletę. Šis skardos paruošimo metodas leidžia išvengti ir apsisaugoti nuo korozijos, o gamintojas suteikia net iki 45 metų garantiją.

Tvoros kainai daro įtaką – tvoros aukštis ir sklypo dydis

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tvoros aukštį. Kuo aukštesnė tvora, tuo daugiau medžiagų reikės tvoros įrengimui. Tvoros aukščio didinimas gali padidinti tvoros kainą. Be to, tvoros aukštis gali turėti įtakos tvoros statybos proceso trukmei ir reikalavimams – norint įsirengti aukštesnę nei 2 m. tvorą, būtina gauti savivaldybės leidimą (SLD) tvoros statybai.

Tvoros kainą taip pat nulemia ir sklypo dydis. Kuo ilgesnės sklypo kraštinės, tuo daugiau medžiagų yra sunaudojama. Taip pat būtina pažymėti, jog priklausomai nuo sklypo dydžio, darbų terminai taip pat gali variuoti.

Vartų tipas ir vartų automatika

Vos pradėjus svarstyti apie tvoros įrengimą, negalima pamiršti ir vartų. Patariame vartų pasirinkimą nenukelti paskutinei minutei – būtina išsimatuoti norimą pravažiavimo plotį, kiemo talpumą bei, žinoma, savo įpročius. Nuo to priklausys, kokį vartų tipą pasirinkti – tai turės įtakos tvoros kainai, nes skirtingų vartų tipai skiriasi. Pasirinkus norimą vartų tipą, gali būti parenkamas ir komfortą gerinantis vartų automatikos sprendimas, kuris taip pat turi įtakos tvoros kainai.

Tikimės, jog straipsnis padėjo labiau suprasti, kas sudaro sąmatą ir kas turi įtakos tvoros kainai. Norint sužinoti tikslią kainą, visada rekomenduojame kreiptis į specialistus konsultacijai, kurie jau pirmo susitikimo metu pasakys tikslią darbų sąmatą.

Norite sužinoti, kokia tvoros kaina būtų individualiai jums?

Susisiekite su mumis ir mes jau pirmos konsultacijos metu, atsižvelgdami į jūsų poreikius, atsakysime, kokia tvoros sąmata gali būti.