fbpx

Medinė ar metalinė tvora? Privalumai ir trūkumai

metaline-tvora-gigasta

Plati tvorų įvairovė gali stipriai apsunkinti tinkamos ir būtent individualius lūkesčius išpildančios tvoros paiešką. Galime pastebėti, jog privačių sklypų savininkų kiemus juosia išvaizda skirtingos, bet medžiagomis panašios tvoros. Medinė ar metalinė tvora – kurią pasirinkti? Šiandien apžvelgsime tradicijas menančios medinės tvoros ir modernumu alsuojančios metalinės tvoros privalumus ir trūkumus.

Klasikinė, daugelio senolių kiemus juosianti medinė tvora vis dar pasirenkama nuosavų namų gyventojų. Ir visai nenuostabu, šios tvoros tikrai turi savo privalumų:

Privalumai

 1. Mažesnė kaina – medinė tvora yra pigesnė nei metalinė tvora. Galime pastebėti, jog gausu įvairių formų medinių tvorų, tačiau net ir estetiškai bei moderniai atrodančios medinės tvoros vidutiniškai yra pigesnės nei metalinės tvoros. Taip yra todėl, nes metalinių tvorų furnitūrą sudaro metalinės, ilgaamžiškumą užtikrinančiomis specialiomis priemonės padengtos tvoros dalys.
 2. Greitesnis įrengimas – medinė tvora yra greičiau įrengiama, nes tvoros furnitūrą sudaro mažiau detalių.
 3. Saugi gamtai – medinė tvora gali lengvai įsilieti į privačios teritorijos aplinką ir apjunkti teritorijoje esančius pastatus ar dekoro detales. Tai itin saugus gamtai sprendimas – jeigu nori atsinaujinti tvorą, šeimininkas gali ją lengvai išsiardyti ir panaudoti antriniam panaudojimui – namo kūrenimui ar kitam pritaikymui buityje.
 4. Įvairių dizainų įvairovė – tai yra ta vieta, kurioje galite įjungti savo kūrybiškumą. Medinė tvora gali išpildyti net įmantriausius norus – ji gali būti įvairiai išpjaustyta, skirtingo aklinumo, papuošta ornamentais, horizontali ar vertikali.

Trūkumai

 1. Neilgaamžė – medinė tvora tikrai nepasižymi ilgaamžiškumu. Tai natūralus produktas, kuris yra mažiau apsaugotas oro sąlygų, pelėsio ar miltligės. Ilgainiui medžio išvaizda ir formos natūraliai kinta – ji pakeičia formą, skilinėja, pasikeičia medžio spalva.
 2. Reikalinga nuolatinė priežiūra – medinė tvora reikalauja daug didesnės priežiūros – bent kartą į du metus rekomenduojama medį impregnuoti, dažyti vandeniui atspariais dažais, kitu atveju tvora gali džiuginti vos kelerius metus. Taip pat būtina atsižvelgti į tvoros paruošimą – neobliuotas medis lengviau pasisavina impregnantus ir gali prailginti tvoros gyvavimo laiką.
 3. Neužtikrina saugumo – medinė tvora nepasižymi stipria apsauga – ji gali būti lengvai išspirta ar tiesiog nupjauta su paprastu pjūklu.

Metalinė tvora – modernumas paprastume

Galime pastebėti, jog vis daugiau privačių kiemų savininkų pasirenka metalinę tvorą. Galime tik spėlioti, ar šis pasirinkimas yra tendencijų vedinas, ar tam yra svari priežastis.

Privalumai

 1. Platus dizainų pasirinkimas – metalinė tvora pasižymi gausiu skirtingų modelių pasirinkimu, leidžiančiu sukurti itin įdomius dizaino sprendimus derinant tvorą su teritorijoje stovinčiais pastatais. Šiuo metu itin populiarios polisadinės tvoros, žaliuzi tipo tvoros, horizontalių ir vertikalių tvoralenčių tvoros gali būti individualiai pritaikomos pakeičiant aklinumą (tarpus tarp tvoralenčių), tvoralenčių išdėstymą ar pritaikant spalvą.
 2. Ženkliai padidina saugumą ir privatumą – metalinių tvorų konstrukcijos padidina saugumą, nes stulpai yra įbetonuojami apie 60 – 80 cm į betoną (pats betono polis 1 – 1,2 metro), todėl tvora stovi tvirtai ir gali atlaikyti įvairias oro sąlygas. Tvoros saugumą užtikrina ir tvirtas, sulaužymui nepasiduodantis metalas. Privatumas užtikrinamas reguliuojant tvoros aklinumą – pasirinkus žaliuzi tipo tvoras, galima užtikrinti 90% aklinumą iš išorės pusės, tačiau iš kiemo pusės matyti kas vyksta už tvoros.
 3. Ilgaamžė metalinė tvora yra atspari įvairioms oro sąlygoms, nes yra cinkuota bei dažoma specialiu milteliniu dažymo būdu. Šios dangos ženkliai padidina apsaugą nuo korozijos ir nuo ultravioletinių saulės spindulių daromos žalos.
 4. Lengva priežiūra – metalinė tvora pasižymi itin lengva priežiūra. Tvoros švarai ir ilgaamžiškumui palaikyti užtenka reguliariai nuplauti ant tvoros nusėdusias dulkes. Žiemą, kiekviena tvora reikalauja didesnės priežiūros, parengėme atskirą straipsnį apie tvoros priežiūrą žiemą, kurį galite rasti paspaudę čia.

Trūkumai

 1. Kaina – metalinių tvorų kainos yra kur kas brangesnės nei tinklo ar segmentinės tvoros. Kainos taip pat svyruoja priklausomai nuo pasirinkto metalinės tvoros dizaino, padengimo, gamintojo ir, žinoma, dėl ilgaamžiškumą užtikrinančių medžiagų. Tačiau neapsigaukite! Kai kuriais atvejais, medinė tvora gali būti net brangesnė už metalinę tvorą. Jos kainą gali ženkliai padidinti medienos paruošimo priemonės – impregnantai bei lauko sąlygoms pritaikyti dažai.

Nežinote, kokį metalinės tvoros tipą pasirinkti?

Susisiekite ir Gigasta meistrai padės nuo dizaino pasirinkimo iki montavimo! Viskas iš vienų rankų.