fbpx

Kada rinktis žaliuzi tipo tvorą?

zaliuzi-tvoros-Gigasta
Neretai sklypo teritorijos puoselėjimas prasideda ir užsibaigia įvairių želdinių kompozicijomis, užmarštin paliekant esminį aplinkos elementą – teritoriją juosiančią tvorą. Tvora ne tik suteikia žavesio, tačiau taip pat bene labiausiai užtikrina privatumą ir saugumą, palyginti su kitomis saugumo priemonėmis. Daug priežiūros reikalaujanti, neišvaizdi ar ne tokia saugi tvora – tikras galvos skausmas, kurio sprendimas, vis dėlto, yra nukeliamas į antraeilį planą. O jeigu pasiryžote šį galvos skausmą įveikti, turbūt kyla klausimas, kokia tvora tinkamiausia man?

Nenustebinsime pasakę, jog žaliuzi tipo tvoros, dar kitaip vadinamos lamelinės tvoros – vis labiau populiarėjantis pasirinkimas ne tik tarp privačių klientų, bet ir verslų, siekiančių užtikrinti teritorijos saugumą. Ir visai nenuostabu – žaliuzi tvoros dizainas yra ypač universalus ir derantis prie modernaus ar klasikinio pastato fasado eksterjero.

Žaliuzi tvoros yra gaminamos iš skardos

Žaliuzi (lamelinės) tvoros paprastai yra gaminamos iš tvirto skardos lydinio. Siekiant išvengti tvoros rūdėjimo, tvoros elementai yra padengiami cinkuota danga ir milteliniu dažymo būdu, o tvoros spalvą galima rinktis iš plataus spalvų spektro. Pavyzdžiui, pasirinkus vokišką skardą „ThyssenKrupp AG“, suteikiama net 45 metų garantija. Ši technologija užtikrina, kad tvora butų ilgaamžė, lengvai prižiūrima ir ilgus metus neprarastų pirminės išvaizdos.  

Žaliuzi tvoros yra gaminamos iš skardos išlankstant griovelius horizontalia padėtimi. Dėl specialaus išdėstymo, šios skardinės tvoros išorinė pusė yra visiškai aklina, o vidinė pusė atvirkščiai – atvira ir kur kas labiau permatoma. Nors tvoros griovelių išdėstymas iš abiejų pusių yra skirtingas, visgi tai visiškai nepakenkia tvoros išvaizdai, priešingai – suteikia žavesio ir išskirtinumo. Galėsite būti ramūs ir jaustis apsaugoti nuo pašalinių praeivių žvilgsnių, tačiau tuo pat metu stebėti, kas vyksta už tvoros sienos.

Priklausomai nuo skardos lankstinių tankumo, tvoros aklinumą iš abiejų pusių galima koreguoti. Jeigu norima visiško privatumo, tada rinkitės „Eglutės“ tipo žaliuzi tvorą. Šio tipo tvora ne tik dera aplinkoje, atrodo estetiškai ir moderniai, tačiau taip pat yra itin dažnas pasirinkimas norint atsitverti sklypo dalį, besiribojančią su kaimynų teritorija.

Skardinės tvoros „Rombas“ yra viena iš populiariausių žaliuzi tipo tvorų, tinkančių daugeliui eksterjerų. Rombo formos profiliai leidžia džiaugtis puikia ir ta pačia estetine išvaizda iš abiejų tvoros pusiųfasadinės ir kiemo pusės.

Užtikrina oro cirkuliaciją sklype

Vienas iš žaliuzi tvoros įrengimo pranašumų, priešingai nei kitų tipų tvorų, yra tai, jog jose yra oro srauto ir natūralaus vėdinimo galimybės. Vieną dieną jie gali užblokuoti vėjo srautą, o kitą – leisti vėjui prasiskverbti. Įprastos uždaro tipo tvoros, esant dideliam drėgmės lygiui sklype, sukuria šiltnamio efektą, o žaliuzi tvoros pasižymi oro pralaidumu, kuris nusausina dirvą ir leidžia orui cirkuliuoti. Specialus skardos išlankstymas taip pat užtikrina ir saulės šviesos patekimą į teritoriją, todėl šalia tvoros esantys želdiniai taip pat galės mėgautis saulės voniomis. Tačiau svarbu atsižvelgti į tai, jog jeigu pasirinkite įsirengti „Eglutės“ tipo žaliuzi tvorą, augalai esantys šalia tvoros gaus kur kas mažiau saulės spindulių. 

Modernumo ieškantiems

Žaliuzi tvoros yra išskirtinis pasirinkimas tiems, kurie nori užtikrinti sklypo mikroklimatą esamoms ar būsimoms augalų kompozicijoms, taip pat siekiantiems užtikrinti naminių gyvūnų ar vaikų saugumą ne tik atitveriant teritoriją, bet ir stebint aplinką už tvoros. Be kita ko, tai puikiai aplinkoje pritaikomas modernus sprendimas, derinamas su įvairaus dizaino statiniais esančiais teritorijoje. Pasitelkite fantaziją ir pajuskite, kaip žaliuzi tvora gali iš esmės pakeisti Jūsų sklypo išvaizdą.  

Padėsime apsisaugoti nuo smalsių praeivių žvilgsnių!

Norėdami sužinoti žaliuzi tvoros kainą, susisiekite su mūsų komanda, kuri atsakys į Jūsų klausimus, padės apsispręsti ir parinkti tinkamiausią tvoros sprendimą Jums!