fbpx

Stumdomi vartai ar atveriami vartai – kuriuos išsirinkti?

stumdomi-kiemo-vartai-gigasta-

Nusprendus įsirengti sklypo aptvėrimo sprendimą, be kita ko svarstome ir kiemo vartų įsirengimą. Tačiau pasitaiko atvejų, kada tvora yra įrengta ir kiemas yra apželdintas krūmais ar gėlėmis, įrengtas apšvietimas bei praėjimo takeliai, kurie apsunkina kiemo vartų įrengimą. Skubame apžvelgti kiemo vartų galimybes tam, kad kiemo vartų įrengimo procesas nevargintų ir laiku priimtumėte svarbius sprendimus.

Kiemo vartai gali būti stumdomi vartai (gembiniai, nustumiami) arba varstomi vartai (atveriami). Kiekvienas jų išsiskiria pritaikymu, dizainu bei išpildo skirtingus lūkesčius.

Varstomi kiemo vartai

Varstomi kiemo vartai yra klasikinis vartų modelis. Galima rinktis atvėrimą į kiemo vidų arba į išorę, taip pat viena varčia į vidų, kita – į išorę. Atveriamų vartų konstrukcija yra sudaryta iš uždaro profilio, tvirtos metalinės vartų rėmo ir kliento pasirinkto vartų užpildo.

Vienas svarbiausių varstomų kiemo vartų elementų – tvoros stulpai ir pamatas, ant kurių yra tvirtinama varstomų vartų konstrukcija. Būtina tiksliai žinoti varstomų vartų konstrukcijos svorį, kitu atveju tvoros stulpų ir pamato parametrai gali būti parinkti netinkami ir negalintys atlaikyti konstrukcijos bei užtikrinti vartų ilgaamžiškumo. Taip pat svarbu parinkti tinkamus vyrius, kurie yra naudojami vartų konstrukcijos sutvirtinimui ir vartų varstymui kontroliuoti.

Varstomus kiemo vartus patartina rinktis tada, kai važiuojamojoje kiemo dalyje turima daugiau vietos. Taip pat tai geras pasirinkimas, ieškantiems platesnio dekoro sprendimų pasirinkimo. Tačiau varstomi vartai gali sukelti kitų nepatogumų – prieš atidarant vartus, būtina įsitikinti ar vartų atsidarymo perimetre nėra kliūčių, kitu atveju tai gali pakenkti tiek vartų, tiek aplinkinių saugumui. Taip pat būtina įsitikinti, ar vartai nekliudys kieme pastatyto automobilio.

Stumdomi vartai

Stumdomi vartai yra vis labiau populiarėjantis pasirinkimas. Ir visai nenuostabu – atsidarydami vartai neužima papildomos vietos kieme, nes slankioja palei tvorą. Praktiškumo ieškantiems tai itin geras pasirinkimas, leidžiantis sutalpinti daugiau automobilių kieme bei taip sutaupyti vietos. Svarbu paminėti, jog stumdomi vartai neturi apatinio bėgio, todėl žiemos metu nesirenka šiukšlės ar sniegas, kurie gali pažeisti vartų konstrukciją ir sutrumpinti vartų tarnavimą. Daugiau apie stumdomus vartus bei jų išskirtinumus skaitykite mūsų naujame straipsnyje, paspaudus čia.

stumdomi-vartai-gigasta

Stumdomi vartai gali atsidaryti į kairę ar į dešinę, tačiau prieš nusprendžiant kuriuos vartus įsirengti, įsitikinkite, ar stumdomiems vartams yra pakankamai vietos patvoryje – bendram vartų konstrukcijos ilgiui apskaičiuoti padauginkite vartų ilgį iš 1,5. Gera žinia ta, jog stumdomi vartai yra puikus pasirinkimas tiems, kurių numatytas kiemo pravažiavimo plotis yra ilgas – gembiniai vartai gali būti pritaikyti net iki 10 metrų ilgio pravažiavimui. Taip yra todėl, nes stumdomų vartų svoris yra paskirstomas tolygiai, nėra apkraunami tvoros stulpai bei vyriai.

Vartų automatika

Šiuolaikiški kiemo vartai neapsieina be kiemo vartų automatikos – jie sutaupo laiko, efektyviau apsaugo kiemo teritoriją, pasižymi nebrangia eksploatacija ir bendrai didina komfortą. Vartų automatikoje taip pat gali būti integruoti GSM arba Wi-Fi moduliai, leidžiantys pamiršti vartų atidarymo pultelius ir vartus atidaryti skambučio (GSM modulis) ar išmaniojo telefono programėlės (Wi-Fi modulis) pagalba.

Kiemo vartų užpildai

Kiemo vartų užpildas gali atitikti tvoros užpildą arba priešingai, išsiskirti ir suteikti kiemui akcentą. Kiemo vartų užpildai gali būti žaliuzi tipo, polisadiniai, horizontalių ar vertikalių tvoralenčių, skardiniai ar paprastesni ir pigesni – segmentinės tvoros užpildai. Kiekvienas jų pasižymi skirtingu funkcionalumu ir gali išpildyti privatumo, saugumo ar estetinio vientisumo lūkesčius.

Svarstote apie kiemo vartų įsirengimą?

Mūsų komanda pasirūpins, kad viską gautumėte iš vienų rankų: suprojektuosime, patarsime, kokią tvorą ir kiemo vartus išsirinkti atsižvelgiant į jūsų sklypą, sumontuosime bei pasirūpinsime garantiniu ir pogarantiniu servisu!