fbpx

Stumdomi vartai ir ką būtina žinoti prieš pasirenkant?

stumdomi-kiemo-vartai-gigasta

Nusprendus apjuosti savo privatų sklypą tvora, dažnas ne tik pasimetame, koks tvoros tipas tinkamiausias individualiai mums, bet ir kokius kiemo vartus pasirinkti. Kiemo vartai yra itin svarbus kiemo elementas, atliekantis ne tik estetinę, bet ir saugumo funkcijas.  Dvivėriai atveriami, susilankstantys ar stumdomi vartai, dar kitaip vadinami gembiniai vartai, – kiekvienas jų turi savo privalumus ir pritaikomumą, tačiau pastebime, jog vis dažniau žmonės pasirenka stumdomus kiemo vartus.

Pasirinkti kiemo vartai turi atliepti kiekvieno individualius poreikius. Išskyrėme pagrindinius stumdomų kiemo vartų privalumus:

1. Stumdomų vartų atidarymui nėra reikalinga papildoma kiemo teritorija, nes vartai slankioja pagal tvorą. Galima pasirinkti į kurį tvoros šoną, dešinę ar kairę, norima, kad vartai atsidarytų. Tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės vis dažniau pasirenka stumdomus vartus – dažno gyventojo kieme stovi daugiau nei vienas automobilis, sulaukiama svečių, kurie taip pat atvyksta su automobiliu, todėl papildoma sutaupyta vieta kieme padeda ne tik sutalpinti didesnį kiekį automobilių parkuojantis, bet ir leidžia patogiau manevruoti.

2. Stumdomi vartai gali išlaikyti didelį vartų svorį, todėl gali būti pritaikomi įvairaus ploto pravažiavimui – tiek didelio ploto, kuris gali siekti 10 metrų, tiek įprasto 4 – 5 metrų pravažiavimo ploto. Taip yra dėl to, nes visas stumdomų vartų svoris pasiskirsto. Atveriami vartai, deja, nepasižymi šiuo privalumu – pasirinkus sunkius atveriamus vartus, yra apkraunami vartų vyriai ir vartų stulpai, todėl ilgainiui jie gali iškrypti ir susidėvėti, taip perduodami apkrovą net ir vartų automatikai. Išskirtinai, net ir pora tonų sveriantys stumdomi vartai be vargo išliks tiek pat funkcionalūs daugelį metų.

vartų automatika

3. Kai yra atidaromi, stumdomi vartai nesiliečia su žeme ar išklotomis trinkelėmis. Taip yra todėl, nes vartai neturi papildomo bėgio, kuris liestųsi su žeme. Kodėl tai svarbu? Judant stumdomiems vartams, nesirenka sniegas ar ledas, kuris galėtų pažeisti vartus bei trukdyti lengvam vartų atidarymui. Tai itin svarbu lietuviškam klimatui – juk atsikėlus ryte nesinori papildomai gaišti laiko stumdant sniegą kieme, kad galėtumėte atidaryti kiemo vartus?

Prieš įsigyjant stumdomus vartus, išsiaiškinkite iš kokių medžiagų jie yra pagaminti. Daugelį metų tarnaujanti stumdomų vartų furnitūra turi būti cinkuota arba gruntuota bei nudažyta milteliniu būdu pasirinkta spalva iš RAL spalvų paletės. Šis medžiagų paruošimas leidžia apsaugoti vartus nuo korozijos ilgus metus.

Pasirinkite gamintoją, kuris galėtų pasiūlyti įvairius gembinių vartų užpildus – segmentinis, polisado (metalinių profilių), vertikalių ar horizontalių tvoralenčių, žaliuzi tipo, skardos ar segmentinis užpildai. Įvairius stumdomų vartų užpildus galintis pasiūlyti gamintojas paprastai turi sukaupęs daug didesnę patirtį, todėl galės jus išsamiau konsultuoti, pagaminti kokybišką furnitūrą bei pasiūlyti montavimo paslaugas.

stumdomi-vartai-gigasta
stumdomu-vartu-automatika-gigasta

Nelikite vienas priimdami svarbų sklypo aptvėrimo sprendimą – kreipkitės į tvorų meistrus!

Konsultuojame, rengiame tvorų ir stumdomų ar atveriamų vartų projektus, gaminame individualius tvorų ir vartų sprendimus, montuojame, suteikiame garantiją bei servisą. Viskas iš vienų rankų!