fbpx

Kokie tvorų tipai geriausiai tinka turint vaikų ar augintinių?

tvoru-tipai-tinkami-turint-vaiku-ar-augintiniu
Visi žinome, jog įdomiausi žaidimai ir veiklos įvyksta kieme, todėl skatiname savo vaikus ir augintinius kuo daugiau laiko praleisti lauke. Norint užtikrinti, kad praleistas laikas kieme būtų ne tik smagus, bet ir saugus, būtina investuoti į mažųjų saugumą ir tai geriausiai pasiekti padeda tvoros įrengimas. Skirtingi tvorų tipai gali sukelti sumaištį, tad šiandien atsakysime – kokią tvorą rinktis turint vaikų ar augintinių?

Didžiausiu galvos skausmu tampa vaikų saugumas kieme. Galite nepastebėti, kaip hiperaktyvūs ir smalsūs vaikai nejučia atsidurs kaimyno kieme, bus užkalbinti nepažįstamo praeivio, o, baisiausia, atsidurs viduryje judrios gatvės norėdami pasiimti iš kiemo išriedėjusį kamuolį. Vaikai taip pat mėgsta laipioti ir tvora gali būti ne išimtis, todėl pirmiausia siūlome apsvarstyti vertikalių tvoralenčių tvoros pasirinkimą. 

Atspirties taškas, kuris padės apsispręsti, kokie tvorų tipai tinka, yra augintinio veislė ir įpročiai. Dideli šunys yra itin aktyvūs ir mėgstantys bėgioti bei sekioti šalia tvoros einančius praeivius, todėl rekomenduojama užtikrinti aukštesnę tvorą nei įprastai. Taip pat būtina atsižvelgti į tvoros reikalavimus, mat norint statyti aukštesnę nei 2 m. tvorą, reikalinga kreiptis į savivaldybę dėl leidimo (SLD) išdavimo.

Turint didelius šunis, rekomenduojama rinktis tvirto profilio tvoros konstrukciją, kurios aklinumą būtų galima pasirinkti pačiam, taip užtikrinant ne tik saugumą, bet ir privatumą. Tvirtu profiliu pasižymi polisadinės, tvoralenčių bei žaliuzi tipo tvoros, kurių aukštis bei aklinumas gali būti parenkamas pagal individualius poreikius.

Didžiausia problema iškyla dėl vidutinio dydžio šunų, kurie yra auginami kaip sarginiai arba medžiokliniai šunys. Sarginiai šunys gali bandyti persekioti už tvoros einančius žmones, o medžiokliniai šunys – paukščius, voveres ir kitus mažuosius kiemo svečius. Tokiu atveju, rekomenduojami tvorų tipai išlieka tokie patys kaip ir dideliems šunims.

Medžiokliniai šunys taip pat yra linkę kasti žemę, o pamatę įvairius gyvūnėlius – kasti po tvora ir juos vytis. Išraustos duobės gali pažeisti tvoros konstrukcijos stabilumą bei paskatinti koroziją, todėl būtina imtis papildomų priemonių, pavyzdžiui, pasirinkti tvoros pamatus. Pakabinami betoniniai pamatai taip pat apsaugos ir nuo mažų miško gyventojų atklydimo į jūsų kiemą, o, svarbiausia, yra lengvai pritaikomi prie įvairių tipų tvorų.

Jeigu turite mažos veislės šunį, galite rinktis iš plataus tvorų tipų spektro – tinklinės tvoros, segmentinės tvoros, ar ankščiau minėtos polisadinės, žaliuzi tipo bei tvoralenčių tvoros. Būtina atsižvelgti, jog kalvio gaminamos rankų darbo metalinės tvoros nebus geriausiu sprendimu, mat per didesnius tarpus tarp tvoros strypų gali lengvai prasibrauti maži šunys. Mažų veislių šunys neturės jėgos pažeisti tinklinės ar segmentinės tvoros konstrukcijos, tačiau gali ieškoti mažų tarpų tarp tvoros ir žemės. Augintinių saugumą užtikrinti padės tvoros konstrukcijos papildymas pakabinamais pamatais, kurie apsaugos nuo mažojo namų šeimininko pabėgimo iš teritorijos.

Tvorų tipai ir jų pritaikymas pagal individualius vaiko ar augintinio įpročius bei bendrą kiemo estetiką, gali būti sudėtinga užduotis. Rekomenduojame pirmiausia pasitarti su specialistu, kuris padės atrasti balansą ir tuo pat metu užtikrinti namiškių saugumą bei privatumą tinkama tvora.

Svarstote, koks tvoros tipas tiktų individualiai jums?

Gaukite viską iš vienų rankų – nuo patarimų renkantis tvorą iki tvoros montavimo ir garantinio aptarnavimo!